kıymalı kabak yemeği

işte severek yediğim bir yemek daha. işin ilginç yanı ben bu yemeği evlenene kadar ağzıma koymamış biriydim.Kabak mı ıııyyyyy derdim hep. sadece kabakğı dolma olarak yerdim. Ah annem çok çekmiş benden. onu yemem bunu yemem. Kadın ne yemek yapacağını şaşırırdı. şimdi ben aynı durumdayım. her gün ne yapsam diye düşünüyorum.bide vızırdayan bi çocuğum olsa kafayı sıyırırım herhalde. çok çektirmişim kadına çook. hep bu kocam yüzünden onun yüzünden kilo aldım ben. şimdi herşeyi yiyorum nerdeyse. alıştırdı beni . aşk nelere kadir allahım.neyse fazla lak lak yaptık gene. havada karlı içinizi ısıtsın bu yemek. Hadibakalım. önlükler giyilsin. kağıdı kalemi unutmayın. veriyorum bak. veriyorum geliyor tarif.

 

KABAK YEMEĞİ

 

 

Malzemeler

2 kişi olduğumuz için 2 kabak

100 gr kıyma

1 baş soğan

2-3 adet sivri biber

1 yk. dometes salçası

1 tatlı kaşığı biber salçası

 

1.kabaklarımızı bıçak yardımıyla üzerindeki kabuğunu kazıyalım. yıkayalım. ve ufak ufak doğrayalım.

2. soğanımızı, biberimizi kıyalım. biraz yağda kavuralım.kıymamızı ilave edelim kavuralım. salçalarımızı ilave deleim şöle bir çevirelim. o kokuyu alalım mis gibi oohhh.

3. kabakalarımzıı ilave edelim. üzerini geçecekkadar sıcak suyumuzu ilave edelim.

4. yemek zevkinize göre tuzumuzu ilaveedelim.

5. Kağı kapaıp arada sırada kontrol edelim. kabakalr yumuşayınca yemek pişmiş demektir. Yanında sarımsaklı yoğurtla happuru huppuru yiyelim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !